sobota, 24 października 2015

Moduł PAM-WIFi -02 - FUNPAM

W jednym z poprzednich postów prezentowałem pierwszy z modułów serii FUNPAM. Dzisiaj chciałbym zaprezentować nieco mniejszą gabarytowo  płytkę z  modułem WiFi opartą o ESP8266-12E . Płytka została zaprojektowana tak aby współpracowała z  kartami przekaźnikowymi PAM-8PK i PAM-4PK.

Jest to mała płytka z umieszczonym modułem ESP8266 - 12E przystosowana do wpięcia w złącze karty przekaźnikowej. 

Co daje mam takie rozwiązanie?

Takie rozwiązanie pozwala nam korzystać z kart przekaźnikowych nie tylko za pomocą Raspberry PI. Dzięki modułowi PAM-WIFI-02 możemy zbudować duży system sterowania urządzeniami elektrycznymi bez konieczności doprowadzania przewodów sieci komputerowej.

Płytka modułu PAM-WIFI-02 jest kompatybilna zarówno ze starszymi modelami kart przekaźnikowych jak i obecnie produkowanymi. Płytka ta współpracuje z oprogramowaniem na telefony komórkowe z systemem Android.

Tak jak już wspomniałem płytkę PAM-WIFI-02 możemy podpiąć do karty przekaźnikowe PAM-8PK 

oraz do karty PAM-4PK. 



Na płytce zamontowane zostało również gniazdo do podpięcia czujnika temperatury, dzięki temu zyskujemy prosty system pomiarowy. W następnym artykule opiszę przykładowe projekty jakie możemy wykonać dzięki modułowi PAM-WIFI-02.

środa, 21 października 2015

PAM-TEMP - aplikacja na Androida do płytek FUNPAM

Aplikacja PAM-TEMP

To prosty programik na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android.W wersji Ver.1.0.2015 umożliwia odczyt temperatury z płytek FUNPAM z zainstalowanym modułem ESP8266-12. Została przygotowana z myślą o tych użytkownikach, którzy szukali prostego w obsłudze programu pozwalającego na komunikację z modułem ESP8266-12 na swoich smartfonach. Program przyda się zapewne wszystkim, który chcą monitorować swoje mieszkanie, czy też inne pomieszczenia będąc na wakacjach czy też na wyjeździe. Aby móc skorzystać z naszej aplikacji należy ją pobrać z naszej strony internetowej i zainstalować w swoim telefonie komórkowym. Instalacja aplikacji PAM-TEMP nie jest skomplikowana i wykona ją każdy początkujący użytkownik. 

Aplikacja do komunikacji z płytką FUNPAM ESP8266-12.

środa, 5 sierpnia 2015

Płytka startowa do ESP-8266


 Płytka startowa do ESP-8266-012







Przykładowe aplikacje pod : https://github.com/funpam/esp

Płytka startowa funpam ESP2866 jest przeznaczona dla osób, które chcą szybko i niewielkim kosztem rozpocząć pracę z popularnymi modułami WIFI ESP2866-12. Zamiast tracić czas i nerwy, budując układ "na pająka" z byle jakim zasilaniem, uruchom swój układ w 5 minut i poczuj czystą przyjemność tworzenia.
Moduły ESP2866 to układy które komunikują się ze światem zewnętrznym za pomocą połączenia WIFI. Wykorzystany wewnątrz procesor jest na tyle mocny, że bez problemu można tworzyć układy do pomiaru temperatury, wilgotności, sterujące portami itp.

Jak rozpocząć przygodę z płytkami funpam i modułami ESP2866

Masz jak na razie tylko dobre chęci

  • Zaopatrz się w moduł ESP2866-12 i płytkę startową funpam. Sprawdź ofertę pod tym adresem.
  • Zacznij tworzyć!

Masz już moduły ESP2866-12, potrzebujesz tylko płytki startowej.

  • Poszukaj w naszej ofercie płytek bez wlutowanego modułu ESP2866.
  • Przylutuj swój moduł
  • Wgraj firmware
  • Zacznij tworzyć!

niedziela, 7 czerwca 2015

Rejestrator temperatury przez www

Nowym produktem jaki pojawił się w naszej ofercie jest rejestrator temperatury z możliwością monitorowania parametrów i sterowania urządzeń elektrycznych przez www jest rejestrator RTPI.


 Rejestrator posiada możliwość sterowania czterema przekaźnikami za pomocą których możemy załączyć urządzenia elektryczne o małej mocy. Jednak głównym zadaniem urządzenia jest rejestracja temperatury. 

Rejestrator wyposażony jest w oprogramowanie umożliwiające podgląd danych jak i sterowanie za pomocą smartfonów, tabletów.  
Prezentacje oprogramowania a zarazem możliwości rejestratora pokazuje krótki film szkoleniowy.



Widok rejestratora do strony panela przedniego 

Widok rejestratora do strony złącz sterowania i zasilania.

Szczegółowy opis rejestratora znajduje się na stronie  www.rmonitor.info